«Экскурсия құнының калькуляциясы» ашық сабағы

8 қазан күні Тр-21 тобында «Туризм экономикасы» пәнінен «экскурсия құнының калькуляциясы»тақырыбында ашық сабақ өтті. Бұл сабақты арнайы пән оқытушысы Г. К. Шаикова жүргізді.
Бұл сабақтың ерекшелігі: сабақ оқытуда модульдік-құзыреттілік тәсіл негізінде өткізілді. Әр түрлі жұмыс түрлері мен әдістері қолданылды: топтық жұмыс және жұппен жұмыс, дәріс әңгімелесу элементтерімен өткізілді. Өткен тақырып бойынша тексеру сынағы өткізілді, оны балалар 4.1 орташа баллмен орындады.
Сабақтың мақсаты: экскурсияның өзіндік құнының калькуляциясын есептеу қажеттілігі туралы түсінік қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:
– «Өзіндік құн калькуляциясы», «калькуляция», «экскурсиялық сағат» ұғымдарын меңгеруді қамтамасыз ету.»;
– Калькуляцияны есептеу қажеттілігін талдай білуді дамыту, экскурсияның өзіндік құнына әсер ететін негізгі факторларды бөлу, білімді жинақтау және экскурсияны тиімді ұйымдастыру үшін қорытынды жасау;
– Жаңа экскурсияларды өз бетінше жасауға қызығушылықты ояту.
Сабақтың мақсаты мен міндеттері толығымен іске асырылды. Сабақтың мақсаты «АЛЖИР» мұражайына экскурсияның мысалында болды. Сабаққа колледж әдіскері Мусина А. З. және оқытушылар : Калиева А. Г., Жакупова Р. Т., Садыкова Р. К., Макремова Ж. Т., Шаяхметова Д. А., А. К. және т.б. қатысты. Оқытушылар арнайы пәндерді оқытуда модульдік оқыту технологиясының тиімділігін атап өтті. Сондай-ақ сабақтың сауатты мазмұнын, оқыту және бақылау әдістерін таңдауды, практикалық мазмұнның түрлі деңгейлі тапсырмаларын атап өтті. Сонымен қатар оқытушылар кәсіби құзыреттілікті жүйелі түрде қалыптастыруға мүмкіндік беретін «модуль бойынша маршрутты» қолдануды атап өтті. Сабақтың қорытынды кезеңінде балалар жоспарланған экскурсия туралы ақпаратты дайындау туралы тапсырма алды. Рефлексия кезеңінде студенттер осы сабақтың кәсіби маңыздылығын еркін және оңай атап өтті.