Пікірсайыс турнирі «Жарқын болашақ CUP – 2023»

2023 жылдың 10-11 сәуір күндері «Жарқын болашақ кубогы-2023» дебаттық турнирі өтті.

Турнирдің мақсаты: тиімді оқыту, өз көзқарасын қорғау, басқаларды тыңдау және қарсыласпен тыныш, мейірімді түрде пікірталас жүргізу.

10 сәуір күні Қарар тақырыптары:
1 тур: ЭП барлық ата-аналарды балалары Кәмелетке толғанға дейін жыл сайын ата-аналардың білімі мен дағдыларына тест тапсыруға міндеттейді. Сынақтан сәтсіз өтудің салдары дәрежеге байланысты: ескерту / түсіндірме әңгіме, мәжбүрлі ата-ана курстары, ата-ана құқығынан айыру.
2 тур: сіз 35-40 жас аралығындағы дамыған елдің орташа азаматысыз. Қалай екені белгісіз, бірақ сізді балалық шағыңызға қайтаратын механизмді таптыңыз. Егер сіз осы тұтқаны бассаңыз, сіз 12 жасыңызға қайта ораласыз (бұрынғы өміріңіздегі естеліктер қалады). Егер сіз дәл қазір баспасаңыз, рычаг біржола жоғалады. Бұл палата балалық шаққа оралады
3 раунд: Бұл палата Қазақстан дәстүрлі (мысалы, жеңіл өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы)экономикаға қарағанда креативті экономикаға көбірек инвестиция салуы керек деп санайды
Кәсіби төрешілер шақырылды, пікірсайысшылардың сөздерін әділ бағалады: нарыжная Юлия Анатольевна – кәсіби пікірсайысшы, оқушыларды пікірсайыс техникасына үйретеді, «үздік жаттықтырушы» номинациясын алды және Ахметов Анвар Рустамович – пікірсайысшы, республикалық турнирлерге қатысты.

10сәуір күні Пікірсайыс турнирінің қорытындысы:
Гран-при» Шекер » фракциясыАбдрахимНұрайжәне Рамазанова Роза Пр-11
1 орын «Тоқаевтар» фракциясыТөлеутайАңсар Пр-12 жәнеЖақыповаАружан ДВр-11
2 орын «Кефтеме» фракциясыМакашЖаслан ПВр-11 жәнеГайриллаевБайсал ПВр-12
3 орын «Тентакли» фракциясыИбраевАзамат ИЯр-21 және Шарапова Диляра ИЯр-21
4 орын «қарбызқабығы» фракциясы Козорезов Артем ПВр-11 жәнеТөлегеновӘділжан Пвр-11.

11 сәуір күні Пікірсайыс турнирінің қорытындысы:
Гран-при «Феникс» фракциясы Джумадилова Раббат КЯЛ-11 және Еркінқызы Нұрсезім КЯЛ-11.
1 орын «Жас Алаш» фракциясы Бердмұрат Дариға ИЯк-22 және Сүлейменова Гульназ ИЯк-11.
2 орын «Сұңқар» фракциясы Жанаяпова Меруерт Тр-11 және Оразбай Алина ПДк-11.
3 орын «Тараз» фракциясы Сәрсембиев Бекзат ПВк-21 және Жиеншен Шыңғысхан КЯЛ-12.
4 орын «Жалын» фракциясы Хуанган Алия ИЯк-12 және Куатжан Аида ПДк-11.

Ұйымдастырушыларға: ЖІК басшысы Раушан Ансабайқызына,«Керей» дебат клубының координаторлары Булан Мансура КЯЛ-11 және Қабиденқызы Ақбота ДВк-11 және Студенттік үкіметке алғыс айтамыз.
Турнирдің барлық қатысушыларына рахмет. Тек алға!